Sağlıklı Kilo Verme İstanbul

  Sağlıklı kilo verme İstanbul, bireyin sağlıklı beslenme alışkanlıkları ve ideal bir yaşam tarzı edinip düzenli spor ile kilo vermesi durumudur. Bununla birlikte sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyen bireyler ameliyatsız obezite tedavilerini de tercih edebilirler.

  Günümüzde yetişkinlerin neredeyse 3’te 1’inde aşırı kilo problemi bulunmaktadır. Yetişkinlerin 10’da 1’i ise obezdir. Bu durum hem ülkemizde hem de dünya genelinde toplum sağlığı için son derece tehlikelidir. Çünkü pek çok kişide aşırı kiloya ve obeziteye yüksek tansiyondan tip 2 diyabete, kalp hastalıklarından uyku apnesine kadar pek çok rahatsızlık eşlik edebilmektedir. Hatta aşırı kilo ve obezite sebebiyle kanser riski artabilir, karaciğer yağlanması meydana gelebilir ve böbrek hastalıklarının meydana gelme riski artabilir. Bu yüzden beden sağlığını korumak isteyen her bireye kilosuna dikkat etmesi tavsiye edilir. Günümüzde sağlıklı kilo verme uygulamaları ile bireyin fazla kilolarından kurtulması mümkündür. Yazımızın devamında ‘’Sağlıklı kilo verme spor programı nasıl hazırlanır?’’, ‘’Sağlıklı kilo verme uygulamaları neden tercih edilir?’’, ‘’Sağlıklı kilo verme uygulamaları kimlere önerilir?’’, ‘’Nasıl sağlıklı bir şekilde kilo verebilirim?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul sağlıklı kilo verme hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Sağlıklı Kilo Verme Nedir?

  Sağlıklı kilo verme, bireyin çeşitli yaşam tarzı değişiklikleri, sağlıklı beslenme, düzenli spor ve medikal obezite tedavileri ile kilo vermesidir. İnsan bedeninin kilo verme mekanizması asında çok basittir. Kilo vermek isteyen bir birey, gün içerisinde aldığı kalori miktarından daha fazlasını fiziksel faaliyet ile yakmalıdır. İki miktar arasındaki fark ne kadar fazla olursa birey o kadar hızlı kilo verebilir. Bu amaç doğrultusunda ise cerrahi işlemlere gerek duyulmadan, düzenli spor, diyet ve gerektiğinde ameliyatsız obezite tedavilerine başvurulabilir.

  Sağlıklı Kilo Verme Neden Tercih Edilir?

  Sağlıklı bir şekilde, herhangi bir obezite ameliyatı geçirmeden kilo vermek neredeyse herkesin isteğidir. Obezite hastaları için kilo vermek, obeziteye bağlı gelişen hastalıklardan ve beden görünümünden kurtulmanın tek yoludur. Ancak sağlıksız bir şekilde kilo vermek beden sağlığını ciddi ölçüde olumsuz etkileyebilir. Bu yüzden yapılması gereken doktor, diyetisyen ve PT tarafından verilen önerilere uyarak; sağlıklı beslenme ve diyet yolu ile kilo vermektir. Elbette doktorunuz gerekli olduğunu düşünüyorsa ameliyatsız obezite tedavilerine veya yeri geldiğinde obezite cerrahilerine de başvurabilirsiniz. Çünkü özellikle de vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan bireylerde ameliyatsız obezite tedavileri kilo vermek için yeterli olmayabilir. Bu durumda bireyin genel sağlığının korunması için obezite ameliyatlarına başvurmaktan çekinilmemelidir.

  Sağlıklı Kilo Verme Ayda Kaç Kilo Verilir?

  Sağlıklı kilo verme yöntemleri ile birey, ayda 2 ila 4 kilo verebilir. Bununla birlikte sıkı bir diyet programına ve uygun bir egzersiz rutinine sahip olan bireyler ayda 4 ila 6 kilo verebilirler. Bunlar tamamen sağlıklı ve normal kabul edilen sınırlar içerisindedir.

  Sağlıklı Kilo Verme Spor Programı Nasıl Hazırlanır?

  Sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyen bireyler, metabolizmalarını hızlandıracak ve yağ yakımını maksimum seviyede tutacak spor aktiviteleri tercih etmelidirler. Bu süreçte pilatesten kardiyoya pek çok spor uygulaması tercih edilebilir. Ancak bireyin kendi bedenine ve genel sağlığına uygun bir şekilde spor yapması elzemdir. Bu yüzden bir egzersiz rutini oluşturulurken mutlaka bir uzmandan danışmanlık alınmalıdır.

  Sağlıklı Kilo Verme Diyeti Nasıl Hazırlanır?

  Sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyen bireyler, mutlaka beslenme alışkanlıklarını düzenlemelidir. Bu süreçte protein açısından zengin olan, besleyici değeri yüksek olan, vitamin ve mineraller açısından zengin olan gıdalar tercih edilmelidir. Karbonhidratlar ve yağlar sınırlandırılmalıdır. Bununla birlikte birey, sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsa mutlaka gün içerisinde bedeninin ihtiyaç duyduğu kadar beslenmelidir. Aksi takdirde gerekli besin öğelerini alamayan dokular ve organlar zarar görecektir. Bu yüzden bir diyet programı hazırlanırken uzman önerilerine ve yönlendirmelerine önem verilmelidir.

  Sağlıklı Kilo Verme Nasıl Olur?

  Sağlıklı kilo verme, düzenli olarak spor yapılması ve sağlıklı beslenilmesi ile mümkün olur. Bu süreçte doktorunuz, diyetisyeniniz ve kişisel spor eğitmeniniz sizi uzman görüşleri ile destekleyecektir. Sağlıklı ve ameliyatsız bir şekilde kilo vermek isteyen bireyler yutulabilir mide balonu, mide balonu ve mide botoksu gibi uygulamalara da başvurabilirler. Bahsi geçen ameliyatsız obezite tedavileri hakkında detaylı bilgi için sitemizde yer alan içerikleri inceleyebilirsiniz.

  İstanbul Sağlıklı Kilo Verme Danışmanlığı Fiyatları 2024

  İstanbul sağlıklı kilo verme danışmanlığı fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button