Revizyon Cerrahisi İstanbul

  Revizyon cerrahisi İstanbul, geçmişte geçirilmiş olan bir bariatrik cerrahi sonucu yeniden kilo almaya başlamış, yeterince kilo verememiş veya geçirdiği operasyon nedeniyle ciddi komplikasyonlar deneyimleyen bireylere uygulanan operasyondur. Bariatrik cerrahi kapsamında mide hacmini küçültmek için çeşitli operasyonlar yapılır. Bu operasyonların bazılarında mide hacminin küçültülmesine ek olarak ince bağırsağın besin emme kapasitesi de sınırlandırılır. Böylece bireyin gün içerisinde alabileceği maksimum kalori miktarı sağlıklı seviyelerde tutulur. Bu da bireyin kilo almasını önlerken, sağlıklı beslenme ve spor ile birlikte kilo vermesini de son derece etkili bir şekilde destekler.

  Bununla birlikte bahsi geçen operasyonlar sırasında her zaman istenilen sonuçlar elde edilemeyebilir. Bariatrik cerrahi başarılı sonuçlar vermeyebilir veya hasta bariatrik cerrahiye bağlı olarak birtakım komplikasyonlar deneyimlemeye başlayabilir. Bu da ilgili operasyonun tekrarlanmasını veya başka bir cerrahi teknik ile desteklenmesini gerektirebilir. Bahsi geçen amaçla yapılan operasyonlar revizyon cerrahisi olarak isimlendirilirler. Yazımızın devamında ‘’Revizyon cerrahisi ne kadar sürer?’’, ‘’Revizyon cerrahisi hangi amaçlarla yapılır?’’, ‘’Revizyon cerrahisi kimlere yapılır?’’ ve ‘’Revizyon cerrahisi nasıl yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul revizyon cerrahisi hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Revizyon Cerrahisi Nedir?

  Revizyon cerrahisi, bireyin geçmiş bir bariatrik cerrahi operasyonu ile ulaşılamayan kilo hedefine ulaşmasını sağlamak, yeniden kilo almasını engellemek ve bariatrik ameliyata bağlı gelişen komplikasyonları ortadan kaldırmak amacıyla yapılan operasyondur. Revizyon cerrahisi, gastrik bypass ameliyatı, tüp mide ameliyatı ve transit bipartisyon ameliyatı gibi metabolik ve bariatrik ameliyatlar sonrasında gerçekleştirilebilir. Geçmişte yapılan operasyonun türüne göre revizyon cerrahisinin detayları da değişiklik gösterebilmektedir. Doktor bu operasyonu tamamen hastaya özel olarak planlar.

  Obezite Ameliyatında Revizyon Cerrahisi İstanbul Ne Demek?

  Revizyon, yapılmış olan bir şeyi gözden geçirmek ve yeniden ele almak anlamına gelmektedir. Obezite ameliyatında revizyon ise geçmişte yapılmış olan ameliyatın yeniden değerlendirilmesi ve hastanın güncel ihtiyaçları doğrultusunda ameliyatın aynı veya farklı teknikler ile tekrarlamasıdır. Revizyon cerrahisi olarak bilinen bu operasyon sayesinde hastanın güncel ihtiyaçları karşılanabilir ve ameliyata bağlı gelişen bazı sorunlar giderilebilir.

  Revizyon Cerrahisi İstanbul Neden Yapılır?

  Revizyon cerrahisi şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilmektedir:

  • Birey ilk ameliyattan sonra hedeflenen miktarda kilo verememişse revizyon cerrahisi yapılabilir ve geçmiş operasyonla alakalı eksiklikler giderilebilir.
  • Eğer birey operasyondan sonra kilo vermişse ancak yakın zamanda yeniden kilo almaya başlamışsa bireyin yaşam tarzı değerlendirilebilir. İhtiyaç görüldüğü durumlarda ise revizyon cerrahisi gerçekleştirilerek bireyin kilo alması önlenebilir.
  • Geçmiş bariatrik cerrahiye bağlı gelişen mideden karın boşluğuna sıvı sızması gibi durumlar revizyon cerrahisi yardımcı ile düzeltilebilir.
  • Bireyin güncel ihtiyaçlarına yönelik yeni, etkili ve kişiye özel bir cerrahi tedavisi planlanabilir.

  Revizyon cerrahisi bu gibi amaçlar doğrultusunda yapılmaktadır.

  Revizyon Cerrahisi İstanbul Kimlere Yapılır?

  Revizyon cerrahisi daha önce bir obezite ameliyatı veya metabolik cerrahi geçirmiş olan bireylere uygulanmaktadır. Elbette operasyon öncesinde hastanın sağlık durumu yeniden değerlendirilmektedir ve hastanın operasyona uygunluğuna karar verilmektedir.

  Revizyon Cerrahisi Ne Kadar Sürer?

  Revizyon cerrahisi genellikle 1 saat kadar sürer. Ancak operasyonun detaylarına göre ameliyat süresinde değişiklik olabilir. Doktorunuz size ve ihtiyaçlarınıza özel bir revizyon cerrahisi planladıktan sonra sizi revizyon cerrahisinin süresi hakkında detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Revizyon Cerrahisi Nasıl Yapılır?

  Revizyon cerrahisi, anestezi altında, kapalı veya açık cerrahi teknikler kullanılarak yapılabilir. Operasyonun detayları, daha önce geçirilmiş olan metabolik veya bariatrik cerrahi türüne göre değişiklik gösterebilir.

  Gastrik Bypass Revizyon Cerrahisi

  Gastrik bypass, nadiren revizyon cerrahisi gerektiren bir operasyondur. Ancak bazı durumlarda bireyin yeme alışkanlıkları nedeniyle, ameliyatla sınırlanan mide hacminde yeniden bir artış görülebilir. Bu durumda mide hacmini yeniden küçültmek için cerrahi veya endoskopik (minimal girişimsel) işlemlere başvurulabilir.

  Tüp Mide Ameliyatı Revizyon Cerrahisi

  Tüp mide ameliyatında revizyon cerrahisi, ilk operasyon ile yeterli miktarda kilo verilemediyse tercih edilir. Aynı şekilde hastanın sonradan kilo aldığı durumlarda da tüp mide revizyonu yapılabilmektedir. Revizyon cerrahisi sırasında mide hacmini ve ince bağırsak bağlantısını yeniden düzenlemeye yönelik cerrahi işlemler yapılır.

  Transit Bipartisyon Revizyon Cerrahisi

  Transit bipartisyon revizyon cerrahisi de ameliyat sonrasında diyabet hastalığının operasyona nasıl yanıt verdiğine göre gerekli hale gelebilir.

  İstanbul Revizyon Cerrahisi Fiyatları 2024

  İstanbul revizyon cerrahisi fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button