Tüp Mide Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Tüp Mide Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Tüp mide ameliyatı genellikle laparoskopik teknikler (kapalı cerrahi ile) yapılmaktadır. Operasyon öncesinde ilk olarak hastaya genel anestezi işlemi uygulanır. Daha sonra ise hastanın karın bölgesi özel solüsyonlar ile temizlenir. Ameliyat bölgesine boyutları bir santimetreden bile küçük kesiler açılır. Bu kesilerin birinde laparoskopi kamerası diğerlerinden ise cerrahi araçlar yönlendirilir. Böylece kameradan gelen alık görüntüler ile mideye ulaşılmış olur. Tüp mide ameliyatı sırasında mide dokusunun önemli bir kısmı alınır ve geri kalan mide dokusu bir kılıfı andıracak şekilde yeniden düzenlenir. Bu işlem tamamlandıktan sonra cerrahi kesiler kapatılır ve ameliyat tamamlanmış olur.

Tüp Mide Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Tüp mide ameliyatı genellikle 45 dakika ila 60 dakika içerisinde tamamlanmış olur. Bununla birlikte operasyonun süresini etkileyen pek çok etmen vardır. Ameliyat planlaması, anestezinin detayları ve benzer etmenler tüp mide ameliyatının süresinde değişikliklere yol açabilir.

Tüp Mide Ameliyatı Ne Zaman İyileşir?

Tüp mide ameliyatının iyileşme süreci kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Hastalar genellikle ameliyattan sonra 4 gece hastanede kalırlar. Ardından ise taburcu edilip evlerine gönderilirler. Evde en azından bir hafta boyunca yatarak istirahat etmeleri tavsiye edilir. Daha sonra ise hafif günlük işlerine dönebilirler. İş hayatına dönüş süresi ise hastanın genel sağlık durumuna göre karar verilir. Doktorunuz konu hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

İstanbul Tüp Mide Ameliyatı Fiyatları 2024

İstanbul tüp mide ameliyatı fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Doktora Sorun!
Call Now Button